درباره کافه سرو

کافه‌سرو جایی است برای گردهم‌آمدن اهل قلم و دوستداران فرهنگ، جایی برای معاشرت‌هایی آگاهی‌بخش‌تر از آنچه معمولاً در دنیای مجازی ما اتفاق می‌افتد. کافه است، محیطی صمیمی که در آن ما و شما فارغ از دغدغه‌های روزمره بیرون دقایق و ساعاتی را در کنار هم و در جوار اهل قلم و فرهنگ می‌نشینیم و گپ می‌زنیم. سرو است که در فرهنگ ما نشانه آزادی است و آزادگی رهایی‌بخش و شادی‌آفرین. باور داریم که گفتگو و شناخت و فهمیدنِ همدیگر بدون همدلی ممکن نیست؛ پس در اینجا گفتگو چالش و نقد شفاهی نیست، تلاش برای ارتباط آزادانه است. در کافه‌سرو بناست بتوان هم به دیدار بزرگان فرهنگ ایران رفت، هم درس‌گفتارهای اهل دانش را شنید، هم سخنان اهل اندیشه را. علاوه بر اینها، قرار است اینجا فضایی باشد برای بهره‌مند شدن از رای و مشورت فرهیختگان صاحب‌تجربه، و همچنین دسترسی به آثار فرهنگی و هنری درخواست‌شده، همسفری‌های فرهنگی و معرفی چهره‌ها و کارهای تازه. این‌همه با حضور و همراهی شما در اینجا و درکنار ما شدنی است، با سرزدن‌تان به اینجا و نشستن‌تان پای ویدئوهایی که در کافه‌سرو فراهم آمده است و البته با نظراتی که برای ما می‌فرستید و همگی دیده می‌شود و پاسخ می‌گیرد.

حضور همه دوستان اهل اندیشه و ادب و فرهنگ و هنر ــ چه سخنرانان و چه مشاوران ــ در کافه‌سرو افتخاری است و به لطف این حضور افتخاری و فعالیت غیرانتفاعی است که کافه‌سرو می‌تواند با احترام و افتخار ویدئوهایش را رایگان و بدون محدودیت در اختیار همگی علاقه‌مندان قرار دهد و به آن‌ها تقدیم کند. تداوم فعالیت کافه‌سرو تنها منوط به همراهی شما عزیزان است. کافه‌سرو وابسته به هیچ نهاد دولتی یا غیردولتی‌ای نیست و صرفاً فعالیتی شخصی است با سرمایه سخت محدود فردی و البته انگیزه بسیار و علاقه فرهنگی فراوان پدیدآورندگانش. سرمایه اصلی کافه‌سرو تنها و تنها همراهی و همدلی شما مخاطبان گرانقدر است و صاحبان واقعی کافه‌سرو شما دوستان ارجمند و عزیزی هستید که با همراهی خود در آن مشارکت می‌کنید.

کافه‌سرو فضایی است برای بیان اندیشه‌های گوناگون و پدیدآورندگان آن در محتوای ویدئوها دخالتی ندارند و فقط می‌کوشند مراقب استانداردهای علمی و معیارهای فرهنگی‌ـ‌هنری در دعوت از مهمانان باشند تا سطح کارها بالا باقی بماند. بنابراین در کافه‌سرو هر کس مسئول سخنان خود است و آزادانه رای و نظر شخصی خود را ــ در چهارچوب قوانین جامعه ــ بازمی‌گوید. هرچند در فضای ارتباطی جدید دیگر کم و بیش هر کس خود امکان پخش رای و نظرش را در حوزه عمومی دارد، برای پاس‌داشتن تکثر و رواداری و چندصدایی تأکید می‌کنیم اگر در ویدئویی نامی از کسی بیاید یا ملاحظه‌ای انتقادی مطرح شود که نیازمند پاسخگویی باشد پدیدآورندگان کافه‌سرو حتماً آمادگی خواهند داشت با کمال میل فضای پاسخگویی را فراهم سازند و امکان گفتگو و طرح آرای گوناگون طرف‌های مختلف در یک بحث را ــ به دور از جار و جنجال‌ها ــ ایجاد کنند.


زیر نظر:

محمدمنصور هاشمی

حسین خندق‌آبادی

 

مسئول تولید و پخش:

فرناز پیمان‌پور

مدیر کانال تلگرام و توئیتر:

محمد میرزاعلی

مدیر اینستاگرام:

منصور کاظم بیکی

ارتباط با کافه سرو:

Shopping Basket